STARTS MAIJS 2021
 • 2021NEXT
 • SEO IMAGE NAME

  Balvas “Jaunais kurators!” ieguvējas Tīnas Pētersones izstāde “Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit”

  Izstāde “Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit” aplūko, kā iepazīšanās aplikācijas ir ietekmējušas mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūru. Komercializētās mīlestības industrija, kuras globālais apgrozījums jau mērāms miljardos, kultivē ideju par mīlestību kā produktu, kur pie vislabākā “darījuma” no plašā potenciālo partneru piedāvājuma iespējams tikt ar speciāli šim nolūkam izstrādātu algoritmu palīdzību.

  8.maijs
 • SEO IMAGE NAME

  Izstāde “Neizskaidrojami, bet fakts”

  Neizskaidrojami, bet fakts. Dažiem šādi formulēts teikums nenozīmē pilnīgi neko. Dažiem tā ir maznozīmīga, neko neizsakoša frāze, kuru secinājuma veidā izmest jebkāda konteksta sarunā. Taču daļai cilvēku tas vistiešākajā veidā asociējas ar Krievijas televīzijas TNT radīto pseidodokumentālo raidījumu Необъяснимо, но факт, kurā trīs sezonu garumā, laikā no 2005. līdz 2008. gadam tika risināta citplanētiešu, vilkaču, vampīru un politisko sazvērestības teoriju problemātika.

  14.maijs
 • SEO IMAGE NAME

  Anjas Karras personālizstāde “Barotnes”

  Anjas Karras radošo meklējumu centrā visai bieži iekļūst nebeidzamās attēlu straumes, kas mūs ieskauj un plūst cauri pat mūsu kabatām, proti, caur viedtālruņiem, kas vienmēr ir pa rokai. Mūsu laika negausīgais attēlu patēriņš mākslinieci ir rosinājis vairākkārt no dažādiem skatpunktiem un dažādos vizuālos medijos pievērsties refleksijai par šo fenomenu – attēlu plūsmu kā vienu no šodienas izteiktākajām laika zīmēm. Rīgā aplūkojamas divas savstarpēji nesaistītas, bet viena otru papildinošas darbu sērijas.

  24.Maijs
 • SEO IMAGE NAME

  Digitālie viduslaiki. Āpa Tepera personālizstāde “Materialitātes ēna” un Kristīnes Krauzes-Sluckas personālizstāde “Paklausīgs pieskāriens”

  Ar digitālo tehnoloģiju parādīšanos sabiedrībā ir sācies jauns temporalitātes posms. Ātrums, mobilitāte un globalitāte ir šo procesu raksturojošās iezīmes. Jauno mediju komunikācijas formas liek pamatus jaunai atmiņas kultūrai, kurā indivīds kļūst par atmiņas patērētāju. Digitālā vide paver jaunas informācijas ātruma, mobilitātes un pieejamības iespējas, taču rada fundamentālus jautājumus par autorību, intelektuālā īpašuma tiesībām, cenzūru un demokrātisku pieeju, nesniedzot galīgu garantiju kolektīvās atmiņas saglabāšanā.

  20.Maijs
 • SEO IMAGE NAME

  Simpozijs “Re-vīzijas”

  The development of contemporary art has seen the emergence of ever new creative strategies, formats and organizational practices, a challenging and redefining of existing boundaries on many levels, as well as shifts in the relationship between art and the artist with the spectator and society at large.

  Technology has played a fundamental role in the development of art. The internet and new media have not only served as a unique resource for creating, distributing and archiving art, but have also provided new opportunities for exhibiting and experiencing it. In the spring of 2020, with the spread of Covid-19 turning into a global pandemic, these virtual and online formats took on an unprecedented relevance.

  8.Jūnijs
 • SEO IMAGE NAME

  Vikas Ekstas personālizstāde “Zvaigznīte”

  Cilvēces un cilvēka attīstība ir bijusi cieši saistīta ar to, kā “darba zirgi” (beasts of burden) ir tikuši izmantoti – gan kopti un loloti, gan paverdzināti un nodzīti. Glezniecībā ierasti idillisks temats, zirga tēls ir ceļojis cauri alu gleznojumiem, romantisma glezniecībai un tēlniecībai, līdz nonācis fotogrāfijā, “dzīvās dabas” instalācijās un imersīvās mākslas praksēs.

  11.jūnijs
 • SEO IMAGE NAME

  Diskusija "Kuratora loma un tās attīstība šodien"

  Kopš 2018. gada septembra Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares ietvaros ir iespējams apgūt kuratoru specializāciju. Kā lektori programmu īsteno pasaulē un lokāli atzīti kuratori un jomas profesionāļi, kuri topošajiem speciālistiem palīdz apgūt prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas kuratoriem kā radošajiem mediatoriem starp mākslu, māksliniekiem, sabiedrību un sociāli politiskajiem notikumiem.

  17.jūnijs
 • SEO IMAGE NAME

  Balvas ‘’Meklējam jauno fotogrāfijā!’’ finālistu darbu prezentāciju vakars

  2021. gadā ceturto reizi tiek pasniegta Rīgas Fotogrāfijas biennāles balva “Meklējam jauno fotogrāfijā!”. Kopš 2019. gada balvas pasniegšana noris biennāles starpgada programmā NEXT sadarbībā ar ISSP Galeriju. Balvas mērķis ir atklāt un novērtēt jaunus māksliniekus, kuri savos darbos demonstrē attēla spēku, piedāvā oriģinālu, laikmetam atbilstošu skatījumu un konceptuālu dziļumu. Balvas finālistu darbu prezentācijas vakars sniedz iespēju ieskatīties 5 Baltijas valstu jauno mākslinieku balvai pieteiktajos projektos.

  8.Jūlijs
 • SEO IMAGE NAME

  Balvas ‘’Meklējam jauno fotogrāfijā!’’ uzvarētāja Visvalda Morkeviča personālizstāde “Gaidu tikšanos ar sevi”

  Fotogrāfa Visvalda Morkeviča jaunākais projekts “Gaidu tikšanos ar sevi" veidots (narcistiskas) introspekcijas formā, tā ir vizuālā un telpiskā darbā transformēta mākslinieka pašanalīze. Projekta nosaukums “Gaidu tikšanos ar sevi" projicē mirkli nākotnē, gaidāmu satikšanos pašam ar sevi. Projektā ietverto darbu kolekcijā iekļauts arī Morkeviča pašportrets, tomēr šī fotogrāfija ir tikko saskatāma, jo ierāmēta zem krāsaina stikla. Šis projekts ir portrets tā “tapšanas procesā”, un tajā izmantoti mākslas vēsturē pazīstami simboli, no klasiskās mitoloģijas palienēti tropi, psihoanalītiskas interpretācijas un personiskas atmiņas.

  9.Jūlijs
 • SEO IMAGE NAME

  Izstāde katalogā YOUR POST HAS BEEN REMOVED, YOUR ACCOUNT MIGHT BE DELETED

  Šajā izstādē apskatāmi desmit mākslinieku darbi, kas tika izdzēsti no viņu Instagram kontiem, jo tie pārkāpjot sociālo tīklu platformas noteikumus. Daži ir šķietami uzjautrinoši gadījumi, kad Instagram algoritms atplaukušu ziedu vai grūtnieces vēderu ir noturējis par ko pārāk nepiedienīgu, lai tas būtu pieejams apskatei aptuveni vienam miljardam platformas aktīvo lietotāju. Citi ir intīmi sieviešu mākslinieču vai LGBTQ kopienas locekļu darbi, kas pievēršas seksualitātei, vēsturisku notikumu un vecāku lomas dokumentācijas, un, protams, skandalozais sieviešu krūtsgals.

Uz augšu