KURATORI

Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un iz- stādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla “Rīgas Fotomēnesis” dibinātājiem (2012), kā arī pirmā festivāla “Rīgas Fotomēnesis 2014” vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja. Ingas Brūveres darbi iekļauti vairākās kolekcijās, tajā skaitā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un “Swedbank” mākslas kolekcijās.
Irēna Bužinska

Irēna Bužinska

Irēna Bužinska (1955), Mg. Art, beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore (1977–2022). Publicējusi vairāk nekā 300 rakstu par latviešu mākslas vēstures jautājumiem un mūsdienu mākslas izstādēm. Kopš 1989. gada pievērsusies latviešu mākslas vēstures pētniecībai, īpaši Voldemāra Matveja mantojuma, mākslinieku-fotogrāfu darbības apzināšanai. Galarezultātā izveidojusi izstādi “Hibrīdu pārlidojumi. Mākslinieks kā fotogrāfs. 19. gs. vidus–2010”, LNMM, “Arsenāls” (2011) un 19. gs. mākslas fotoreprodukciju izstādi mākslas muzejā “Rīgas Birža” (2019). Vairāku Voldemāra Matveja, IntasRukas, Andreja Granta, Egona Spura, Aivja Šmuldera, Valda Celma un Ata Ieviņa fotoizstāžu kuratore. Pašreiz uzmanības lokā fotomontāžas lietojums 20.–30. gadu presē Latvijā, kā arī amatieru izgatavotās fotopastkartes. Izdevniecībā Ashgate (ASV, 2015, II izdevums 2019) iznākusi grāmata Vladimir Markov and Russian Primitivism: A Charter for the Avant-Garde (sadarbībā ar Z. S. Strother un Jeremy Howard).
Igors Gubenko

Igors Gubenko

Igors Gubenko (1985) ir filozofs, publicists un kurators. Docē un pēta estētikas, mākslas filozofijas, kultūras semiotikas un feminisma kursus Latvijas Universitātē, lasa teorijas lekcijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Publicējis vizuālās mākslas un kultūras kritikai veltītus rakstus žurnālā “Studija”, Arterritory, “Satori”, Punctum, “Kino Raksti”. Kopš 2023. gada – laikmetīgās kultūras interneta žurnāla “Satori” redaktors. Kūrējis Danielas Vētras, MAREUNROL’S, Annas Dzērves un Kriša Salmaņa personālizstādes un, kopā ar Līnu Birzaku-Priekuli un Lauru Brokāni – grupas izstādi “Iekāres vārdā” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
Paulius Petraitis

Paulius Petraitis

Paulius Petraitis (Paulius Petraitis, 1985) ir Viļņā strādājošs mākslinieks-teorētiķis un neatkarīgais kurators. Viņa prakse veidojas ap paplašinātu fotogrāfijas izpratni plašākos sociālos un kultūras kontekstos. Liela daļa viņa darbu pēta tehnoloģijas lomu nozīmju veidošanā, iztirzājot subjektivitātes, kas ietvertas datorizētajā redzē un tiešsaistes funkcionalitātē. Petraitis organizējis novatoriskas ekrānam paredzētas fotogrāfiju izstādes Sraunus (2010–2013) un Blog Reblog (2013–2014), kā arī bijis viens no kuratoriem pirmajai mākslas izstādei Snapchat vidē This is It/Now (2015). Publicējis vairākas mākslas grāmatas, tostarp A man with dark hair and a sunset in the background, Smoke Screen un Contemporary Photography.
Tīna Pētersone

Tīna Pētersone

Tīna Pētersone (1994) ir neatkarīgā kuratore no Rīgas, Latvijas, ieguvusi maģistra grādu kuratora specialitātē Goldsmita koledžā Londonas Universitātē. 2020. gadā Tīna Pētersone ieguva pirmo Rīgas Fotogrāfijas biennāles NEXT! programmas "Jaunā kuratora" balvu. 2021. gadā viņa līdzdibināja mākslas telpu TUR un izveidoja izstāžu programmu, no kurām divas tika nominētas Purvīša balvai. 2022. gadā LR Kultūras ministrija izraudzījās mākslinieci starptautiskajai mākslas rezidencei Cité Internationale des Arts Parīzē. Viņai tika piešķirta arī CEC ArtsLink starptautiskā stipendija un rezidence Hyde Park Art Center Čikāgā, ASV. 2023. gadā viņa saņēma Baltijas stipendiju darbam Performa biennālē Ņujorkā. Starp pēdējā laika nozīmīgākajiem projektiem izceļama lielformāta grupas izstāde "Redzes lauks" mākslas centrā “Zuzeum” un publiskās programmas izstrāde projektam I Grew Up in the Blockhouse Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros. Pašlaik viņa darbojas kā vieskuratore ETC. Magazine izdevumam Selling Out Ļubļanā, Slovēnijā, strādājot ar māksliniekiem reģionā no Baltijas līdz Balkāniem, kā arī veido Nellijas Agasi pirmo personālizstādi Rīgā, Latvijā.
Marie Sjøvold

Marie Sjøvold

Marie Sjøvold (Marie Sjøvold, 1982) ir vizuālā māksliniece, strādā ar fotogrāfiju, video un fotogrāmatām. Ar kameras palīdzību viņa pēta apziņas, cilvēku uzvedības, attiecību un rituālu ārējās robežas. Viņas darbos bieži atkārtojas jautājums par to, kā mēs uztveram realitāti. To turpinot, viņa eksistenciāli pēta tādus konceptus kā mājas, mantojums un laiks.
Savos fotogrāfiskajos darbos viņa atklāj universālus stāstus, kuros bieži izmanto savas un savas ģimenes dzīves pieredzes, rotaļājoties ar robežām starp realitāti un izdomājumu. Viņas pieeja tēmām ir intīma, rotaļīga un vienlaikus eksistenciāli nopietna.
Mariē Šēvolda ir vairāku fotogrāmatu autore; piedalījusies izstādēs Henijas-Unstada mākslas centrā Oslo, Liepājas muzejā, Fotogrāfijas centrā Stokholmā, mākslas telpā “Deichtorhallen” Hamburgā, Kristiansandas mākslas muzejā, Nobela miera centrā Oslo, Fotogrāfijas centrā Kopenhāgenā, galerijā “F15” Jelejā, Kalusta Gulbenkjana fondā Parīzē un citur. 2012. gadā saņēmusi nodibinājuma “Fritt Ord” Eiropas Fotoizstāžu balvu. Šēvoldas darbi iekļauti fonda “Fritt Ord”, Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministrijas un Norvēģijas Karalistes Izglītības un zinātnes ministrijas kolekcijās.
Baiba Tetere

Baiba Tetere

Baiba Tetere (1978) ir vizuālās kultūras pētniece, lektore Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāja. Kā biedrības ISSP līdzdibinātāja kopš 2006. gada regulāri organizējusi fotogrāfijas izglītības un mākslas projektus. Profesionālā biogrāfijā aptver fotogrāfijas vēstures, izglītības un komerciālās nozares – strādājusi Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2000–2002), Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvā (2008) un arī starptautiskā mēneša žurnālā Cosmopolitan par ilustrāciju redaktori (2002–2007). Baiba ir studējusi fotogrāfijas vēsturi De Montforta universitātē, Anglijā, kā arī doktorantūras programmā Greifsvaldes Universitātē, Vācijā, kur pētīja agrīno antropoloģisko fotogrāfiju Latvijā 19. gs. beigās.
Liāna Ivete Žilde

Liāna Ivete Žilde

Liāna Ivete Žilde (1985) ir vizuālās kultūras pētniece ar īpašu interesi par fotogrāfijas medija vēsturi un sociālo nozīmi. Kopš 2012. gada strādā fotogrāfijas platformā ISSP, šobrīd kopā ar kolēģiem veido izdevumu par fotogrāfijas vēsturi Latvijā. Turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūras programmā, ir zinātniskā asistente LMA Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūtā. Iepriekš ieguvusi maģistra grādus kultūras un sociālajā antropoloģijā (Latvijas Universitāte, 2011) un kuratoru studijās (Latvijas Mākslas akadēmija, 2023). Pasniedz vizuālo antropoloģiju ISSP skolā un citur, veido rakstus par fotogrāfiju un vizuālo kultūru, kā arī piedalās dažādos starpdisciplināros projektos. Kopā ar Aneti Ušču veidojusi izdevumu "Baltic Stories: a visual guide to spaces of culture" (2021), kā arī kultūras procesu analīzes raidījumu "Augsne".